Úvodná stránka Diskusné Fóra Pripomienky k činnosti výboru Pripomienky na zaplatenie členstva

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
 • Autor
  Príspevky
 • #6822
  František Homola
  Účastník (Participant)

  Pozdravujem, s úžasom si kontrolujem členstvo k 1.12.2014, mám zaplatený šek na členstvo na roky 2015,2016 šek z 8.10.2014 17.-€,VS 1111, čo by malo byť členské na roky 2015 – doplatok a členské na rok 2016 , dňa 24.1.2014 som platil šek za členstvo na ďalšie dva roky 14.-€ ( 7+7) na VS 1111 ešte po starom , tak som asi mal mať členské aj na rok 2017 a na 2018 ešte zaplatené 4.-€. Ak treba šeky môžem ich prefotiť, ale žiadam Vás , aby sa to dalo do poriadku!.
  S pozdravom! FH

  #6926
  adminadmin
  Keymaster

  Nazdar Feri

  Pozrel som si poplatky, ktoré mám od matrikára a sú tam iba tie poplatky, kroté som zverejnil.
  Čakám na aktuálny zoznam, tak uvidíme a pokiaľ tam nebudú, tak to budem potom riešiť.

  Jozef

  #8039
  František Homola
  Účastník (Participant)

  Ahoj Jožko, ak treba prefotiť šeky, aby ste platbu našli, tak Ti to poslať ,alebo novému ekonómovi, lebo pozerám na členstvo , stále to je tam nie je.
  Ahoj ! FH

  #8057
  Michal Martinka
  Účastník (Participant)

  chcem sa informovať prečo som neni na zozname členov členske mam zaplatene 30.12.2014 s pozdravom MARTINKA MICHAL ml.

  #8059
  adminadmin
  Keymaster

  Stala sa chyba, pri poslednej aktualizácii zoznamu som mal jeden riadok skrytý a zrovna sa posunul na vás, už som to opravil 🙂

  Králik

  #8935
  Ján MolitorJán Molitor
  Účastník (Participant)

  Dobrý Večer kontrolujem si členstvo a zisťujem že napriek zaplateniu členského dňa 19.12.2014 niesom na zozname členov . Rád by som vedel kde sa stala chyba .
  S pozdravom Slovenskemu kopovovi Zdar!

  #8938
  Jaroslav Dudík
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň!
  Neviem či v súvislosti s “neskorým” zaplatením členského som dostal Spravodaj až 13.04.2015. Teda neskoršie nebolo, 7.-€ som zaplatil načas a 3.-€ som doplatil, keď som sa dozvedel, že som vraj “neplatič”. To takto funguje informovanosť členov???? No pozri sa!!! Moja chyba, lebo nemám kedy žiť medzi káblami a čítať stále web stránku. Spätne to už na stránke neviem nájsť, ani termíny konania spádových schôdzí.
  S pozdravom
  Jaro Dudík

  #8947
  adminadmin
  Keymaster

  Pre pána Molitora
  na začiatku zoznamu členov uvádzam dôvod prečo niekto kto uhradí členské poštovou poukážkou nemôže byť identifikovaný. Na identifikáciu platieb je potrebné aby sme dostali výpisy z účtu ktoré doposiaľ ma bývalí ekonóm Majerský. Nakoľko doteraz nemôžeme získať účtovnú agendu, nemôžeme ich zidentifikovať. Pošlite mi mailom alebo mms ofotený šek a ja vás pridám do zoznamu a pošleme vám spravodaj.

  #8949
  adminadmin
  Keymaster

  Pre pána Dudíka

  Spravodaj ste dostali neskoro ako väčšina členov. Nebol v tom úmysel ani nič iné. Proste sme to nestihli skôr. Je to poučenie do budúcnosti.
  Pokiaľ ide o informovanosť, dúfam že to bola iba ironická poznámka 🙂
  Ak považujete za dostatočné iba informovanie tlačou, potom navýšime členské napríklad na 100€ alebo 200€ a môžeme posielať informačné letáky každý týždeň.
  Určite ste nebol označený ako neplatič ale mali ste iba nedoplatok 3€, ktorý vznikol po úprave ekonomickej smernice. Z tohto dôvodu, že nie všetci si to všimli, tak ste medzi členmi a nemusíte sa znova prihlasovať.
  Spádove schôdze sú na hlavnej stránke a je tam aj mapka takže to si všimnete.
  Snažím sa všetky dôležité články dávať do oznamov.

  #8950
  Jaroslav Dudík
  Účastník (Participant)

  Ďakujem za odpoveď!
  Chápem snahu o rýchlu informovanosť. Netreba si ju však mýliť s povinnosťou informovať členov. Čítal som Stanovy a tam veru v povinnostiach členov nie je čítať web stránku. A čo tí čo web nemajú?
  S pozdravom
  JD

  #9435
  Jaroslav Dudík
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň!
  Pán Králik, pri krátkom prečítaní Stanov nášho klubu v stati o evidencii členov sa dočítate, že neuhradením členského sa člen stáva “neevidovaným členom”. Čiže nie je celkom pravda, že sú len dva stavy, teda “člen” a “nečlen”. Zo stanov vyplýva čosi iné, že je tam aj akýsi medzistupeň ako “člen, ktorý je evidovaný, ale nemá rozhodovacie práva”. Takýto stav býva u veľa spoločenských organizácií práve z dôvodu, že člen zabudne uhradiť členské, tak ho hneď nevyrazia, ale dajú mu šancu to v priebehu určitej doby (roka-dvoch) dať do poriadku. Toto je tiež jedna z vecí, ktorú treba v stanovách jasnejšie upraviť a spresniť, aby sa nemuselo stále úradovať. Veď vyplnenie prihlášky za člena klubu musí byť potvrdené orgánom SPZ, že človek je členom SPZ (a SPZ nesídli v každej obci). Čiže nie je to také jednoduché, ako ste to napísali v predošlom vyjadrení.
  Ale to nič, šikovný človek s otvorenými očami, fungujúci aj v iných spoločenských organizáciách sa to rýchlo naučí. Veď sekať členom hlavy je jednoduché, ale vedie k tomu, že máme len 330 členov a iné kluby ich majú viac, i keď nemajú ani polovicu psov ako náš klub. Sila klubu je aj v počte členov.
  S pozdravom

  Ujo Jaro

  #9437
  adminadmin
  Keymaster

  Z Vášho pohľadu máme 1007 členov čo je slušné nie ? to je s tými neevidovanými ! ale na činnosti klubu sa podieľa 330 členov
  Keď už ide o slovíčka, evidovať znamená “zaznamenať” čiže neevidovať je podľa mňa synonymum nezaznamenať čiže ak už v zozname je tak vyčiarknuť , alebo sa mýlim ?
  Mám rád tieto debaty s Vami, pri nich nájdeme toľko chýb, že stačí zapracovať naše komentáre a sú z toho nové stanovy 🙂

  #9646
  Jaroslav Dudík
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň!
  Milý pane, lenže ak by sme takto upravovali stanovy, tak by sme ich pekne “vylepšili”. Tu skutočne ide o slovíčka, pretože tie stanovy majú slúžiť členom a pravidlá slušnosti k členom sa treba tiež naučiť. Členovia majú svoje povinnosti a práva jasne dané a výbor tak isto. A kto iní ako členovia výboru by mali poznať stanovy a dodržiavať ich. Ak je v stanovách napísané, že nezaplatením členského člen síce stráca členstvo (cháp, že nemôže voliť a byť volený a ani inak kecať do činnosti), tak tým, že sa stal “neevidovaným členom” mu stále zostala možnosť, aby ho niekto nešikanoval zháňaním potvrdenia, že je členom SPZ a stačilo mu doplatiť členské za daný rok. Tak je to myslené v stanovách. Ich poznanmí sa to človeku dá v hlave samé dokopy.
  Apropo, koľko máme “riadnych členov” , to je komplikovaná otázka, lebo tam musí mať človek uhradené nielen členské, ale musí byť aj členom SPZ. A ako poznám situáciu v klube, tak veľa ľudí je v iných organizáciách a tí by nemali mať postavenie “riadneho” člena.
  Porozmýšľajte!
  S pozdravom

  Ujo Jaro

  #9957
  Jaroslav Dudík
  Účastník (Participant)

  Dobrý deň!
  Dnes taká celkom bežná otázka. Kde by som mohol nájsť kompletný zoznam členov klubu? Na stránke mám len oneskorené platby a zoznam prijatých členov v roku 2015.
  S pozdravom
  JD

  #9959
  adminadmin
  Keymaster

  skúste kliknúť na zoznam členov

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.